poniedziałek, 24 kwietnia 2017

5 najlepszych ćwiczeń na spalanie tkanki tłuszczowej.

Dieta dietą, ćwiczenia ćwiczeniami, ale tkanka tłuszczowa sama się nie spali. Jest kilka sposobów na to, aby pozbyć się zbędnego tłuszczyku:
1. Dieta lub deficyt kaloryczny.
2. Ćwiczenia aerobowe/cardio, interwały (innymi słowami- dużo ruchu).


Oto 5 propozycji:


1. Rolki.
Opornie, ale idą do nas ciepłe dni i prawdziwa wiosna. Czas wyciągnąć rolki i skorzystać z ich świetnego wpływu na ciało. Prócz spalania tkanki tłuszczowej jazda na rolkach daje nam możliwość ładnego ukształtowania pośladków i ud. Rolki nie obciążają organizmu tak jak inne sporty i mają wiele zalet, więcej o tym innym razem.

2. Skakanka.
Wbrew pozorom skakanka nie jest ćwiczeniem cardio, a interwałem! Zazwyczaj skaczemy średnim tempem, stopniowo przyspieszając. Zawsze musi wkraść się "potknięcie", więc mamy kilka chwil odpoczynku i zaczynamy od nowa. Podczas skakania na skakance pracuje prawie całe ciało, ponieważ stale utrzymujemy napięcie mięśni. A tłuszczyk spada...

3. Bieganie.
Popatrz na lekkoatletów, maratończyków oraz osoby które biegają, bo lubią. Mogę się założyć, że 95% tych osób jest mega szczupła lub ładnie, delikatnie wyrzeźbiona. Bieganie jest w czołówce spalania tkanki tłuszczowej typu cardio.

4. Rower.
O zbawiennym wpływie jazdy na rowerze pisałam w notatce Jakie efekty daje jazda na rowerze? i powiem szczerze, że znowu nabrałam ochoty na efekt "wow". Czas wsiąść na rower.

5. Pływanie.
Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy ma możliwość skorzystania z basenu, jednak Ci co mogą niech chodzą i korzystają, godzinka pływania 3 razy w tygodniu ładnie wysmukli ciało i poprawi wydolność (w trochę inny sposób niż bieganie). Poza tym podczas tej aktywności jesteś w stanie "liczyć baseny" i zapisywać efekty w łatwy sposób. Pływanie, to dobry sport dla tych, którzy mają problemy z kolanami, woda nie obciąża stawów.

Nie ważne jaką aktywność wybierzesz, jeśli chcesz spalić nadmiar tkanki tłuszczowej musisz wybrać coś, co najbardziej lubisz, inaczej to będzie katorga.

Oczywiście szybsze i lepsze efekty będą przy odpowiednio zbilansowanej diecie, ale wszyscy wiemy jak z tym odżywianiem bywa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz