wtorek, 21 czerwca 2016

Miłość jest ślepa. Naprawdę? To chyba nigdy nie kochałeś.Miłość jest ślepa, każdy doskonale to rozumie, każdy słyszał to miliony razy. Jest ślepa, ponieważ ludzie łączą się w różne pary i wygląd nie jest w tym najważniejszy, podobno liczy się serce. Co najdziwniejsze, większość ludzi i tak dziwi się na widok pięknej dziewczyny i brzydkiego chłopaka, lub na odwrót, gdy jakiś przystojniak idzie z „pasztetem”. Niby to jest oczywiste, że kocha się za charakter, ale taki widok od razu skłania ku głębszej analizie, on na pewno ma górę kasy, dlatego ta laska z nim jest. A ona? W sumie to nie wiadomo, szczęściara i tyle. 

Sama miałam sytuacje, że przychodził do mnie chłopak (jeszcze nie mój, ale pokazywał, że ma mnie na oku), a ja siedziałam sobie przy nim w worku foliowym na głowie, bo akurat miałam maseczkę na włosach. Ślepy jak nic, nie przeszkadzało mu to w ogóle.

No cóż, miłość jest ślepa i to chyba szczęście dla nas wszystkich, ale to nie wszystko…


Nie wiem dlaczego to stwierdzenie ma ukazywać jaka jest naprawdę. Jedno zdanie nie odzwierciedla w ogóle co się dzieje z ludźmi, gdy są w tym stanie. Dla mnie miłość jest ślepa, głucha i ewidentnie głupia.
Ile razy słyszymy jakieś nie przyjemne słowa od swojej drugiej połówki? Zdarza się każdemu i w każdym związku. Co najśmieszniejsze, wrogowi do końca życia nie wybaczyłbyś takich słów, koleżance lub koledze po pół roku, przyjaciołom tydzień, a swojej drugiej połówce jeden wieczór. Dlaczego? Bo miłość jest głucha, co z tego że coś tam powiedział? Za kilka godzin nie pamiętasz o co poszła kłótnia, jedynie, że to CHYBA było coś ważnego. 

Pamiętam jak na jakimś wyjeździe grałam z grupą znajomych w karty. Była tam bardzo fajna para. Grali przeciw sobie, ale jednak byli dla siebie pomocni. W pewnym momencie on zaczął na nią naskakiwać, że jest głupia, bo nie rozumie zasad i że co ona wymyśla. Ona nie była gorsza, odpysknęła mu co o tym myśli. Nastała cisza… dla mnie to oznaczało, że nie będą się do siebie odzywać kilka godzin, a nawet dni. Ale nie. Po kilkunastu sekundach byli „misiaczkami” i „kotkami” jak gdyby nigdy nic się nie stało.
Czy to nie dziwne? Właściwie to jest zupełnie normalne.

A dlaczego miłość jest głupia? Bo człowiek robi rzeczy, których nigdy by nie zrobił. Starając się o drugą osobę nie raz wychodzi na durnia. Serce Cię zdradza, zaczyna galopować na widok TEJ osoby, która często nie jest świadoma co się z Tobą dzieje. Ile razy słyszałam, że dziewczyna dla chłopaka zmienia swój grafik w pracy, gotuje obiadki nawet gdy nie jest głodna, sprząta i robi wszystko, żeby zadowolić swojego faceta. Ba! Ostatnio koleżanka w 9 miesiącu ciąży mówiła, że nadal wymiotuje na zapach pieczonego sera, więc gdy jej mąż poprosi o grzanki, to ona robi je przy otwartym oknie. 

Wybaczcie, ale ja bym powiedziała żeby się wypchał swoimi grzankami, gdybym była w takim stanie.

Co zaskakujące jedna z moich koleżanek wyszkoliła (inaczej tego nie mogę nazwać) swojego mężczyznę, żeby chodził w koszulkach pod kolor bokserek. Wyobraźcie sobie, że koleś musiał kupować różowe bokserki, gdy dostał od swojej dziewczyny bladoróżową koszulkę. Taka moda.

Podkreślam, że nie mam nic przeciwko miłości. Po prostu stwierdzenie, że miłość jest ślepa, to stanowczo za mało. Trzeba wymyślić nowe cytaty i puścić w świat.

2 komentarze:

  1. Może ślepa, może i głupa, najważniejsze żeby była zwariowana

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgadzam się, pomimo "wad" wydobywa z człowieka dużo dobrego i powinna być szalona.

      Usuń