niedziela, 18 grudnia 2016

5 rzeczy, które sprawia że jesteś szczęśliwy.

Jest kilka rzeczy w naszym życiu, które sprawiają że jesteśmy szczęśliwi lub chociaż na chwilę pojawia się nam uśmiech na twarzy. Niestety są to tak codzienne sytuacje, że nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Oto 5 rzeczy, które sprawiają że jesteś szczęśliwy, ale o tym "nie wiesz":

 

1. Słońce. Najtańszy i najlepszy środek na szczęście, gdy tylko świeci słoneczko wszyscy są bardziej radośni. Pomyśl ile czasu czekasz na wiosnę i lato, aby poleżeć na trawie lub poczuć ciepły podmuch wiatru. A w zimne i szare dni? Zobacz jak reagujesz na mroźny lecz słoneczny poranek.

2. Gorąca kawa, czekolada, kakao, smakowa herbatka. Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez gorącego napoju (przeważnie jest to kawa rano lub czekolada/kakao wieczorem). Przyznaj się, nigdy nie myślałeś o tym jak o relaksie, a jednak sprawia Ci to radość. Szczególnie, gdy masz przy tym chwilę spokoju.


3. Słodkości. Jedni radością reagują na kawałek tortu z bitą śmietaną, a inni na pyszną karkówkę z grilla. Ogólnie chodzi mi tu o smakołyki. Jeśli masz coś dobrego do jedzenia, nie ważne czy słodkiego niczym Ferrero Roche czy raczej kurczak pieczony z ziemniaczkami, jesteś szczęśliwy gdy to jesz. Serio. Zastanów się nad tym.

4. Sen. Szczególnie po ciężkim dniu, ile radości i relaksu daje sen, który nie jest niczym zakłócony. Ile lepiej się wstaje, gdy położysz głowę na poduszce i budzisz się rano niczym młody bóg. Szczęście za darmo.

5. Bliskość. Jeśli masz kogoś do kogo możesz się przytulić, jesteś szczęśliwy. Tego nawet nie trzeba tłumaczyć, czasem trzeba tylko docenić. Jeśli jednak nie masz nikogo w postaci ludzkiej, to dobrze jest zaopatrzyć się w zwierzątko. Serio, bliskość ciepłego futerka (nawet jeśli jest to mysia lub jeżyk) sprawi Ci wiele radości, a to wszystko w cenie karmy.

Zastanów się nad życiem codziennym i sprawdź co sprawia Ci radość. Pewnych rzeczy już nie zauważamy, a bez nich życie było by czarno białe. Możesz nawet spisać na kartce co daje ci szczęście, wszystko zapisane i utrwalone staje się bardziej realne.
A tu masz synonimy słowa "szczęście" zobacz.
Poszukaj swojego szczęścia, czterolistna koniczyna nie zadba o wszystko sama.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz