czwartek, 22 grudnia 2016

Uwielbiam Wigilię, najlepsze święta w roku.

Nie wiem jak działa to na innych, ale co roku denerwowały mnie ozdoby świąteczne wystawiane w witrynach sklepowych już w listopadzie. Reklamy ukazujące Wigilię miesiąc przed PRAWDZIWĄ Wigilią i z każdej strony atakujące nas komercyjne święta.

W tym roku nic, a nic mi to nie przeszkadza.

Już pod koniec listopada zaczęłam myśleć nad prezentami, kupując sztukę po sztuce na spokojnie, bez pośpiechu. Na początku grudnia zaczęłam sprawdzać swoje umiejętności manualne względem świątecznych ozdób. Możesz nawet zobaczyć taki wpis 10 pomysłów jak zrobić ozdoby świąteczne. "Samoróbki" sprawiają wiele radości, nawet gdy nie masz zdolności plastycznych. Teraz kilka dni przed świętami dokupuje ostatnie rzeczy, które zazwyczaj mają słodki smak.

Zaczęłam się zastanawiać jak to możliwe, że pierwszy raz w życiu o tej całej szopce przygotowawczej zaczęłam myśleć w innej kategorii niż "Psują mi święta i odbierają nastrój, trąbiąc od listopada o prezentach i choinkach". I znalazłam powód.

Równy rok temu wróciłam z Wysp i na stałe już zamieszkałam w Polsce. Przypomniało mi się, że w GB święta zaczynają się już w październiku. Tak, dokładnie. Ozdoby choinkowe mieszają się z ozdobami Halloween, bo przecież u nich to jest ogromne święto (które osobiście lubię). Cała akcja "choinkowa" zaczyna się 3 miesiące przed Wigilią i Świętami Bożego Narodzenia, to jest 1/4 roku przed czasem. Napatrzyłam się na Wyspie jak to wygląda, to teraz zaczęłam doceniać, że w Polsce jest tylko miesiąc przygotowań.

Zamiast dać się napędzać w wyścig szczurów, lepiej na spokojnie przygotowywać się do świąt.   

2 komentarze:

  1. Ciebie denerwowała szopka przygotowań za to mnie denerwowały święta, same w sobie. Nadal utrzymuję, że świąt nie lubię chociaż staram się z tym walczyć i już w tym roku jakoś z radością nucę kolędy czy piosenki świąteczne. W tym roku również zachwycam się choinką i doceniam małe rzeczy takie jak rodzinne przygotowania i dawanie przede wszystkim. Zobaczymy jak to będzie w dalszych etapach, ale myślę, że jestem na dobrej drodze.. Pozdrawiam. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się, że w tym roku śpiewałaś chociaż kolędy. Będę trzymać kciuki, abyś polubiła jednak święta, widzę że chcesz, aa to duży krok :-)

      Usuń